Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Rekomenduokit fotoaparatą/objektyvą naujokui

     

Pranešimas Foto Ūdra    2015 10 19 19:35      

Iš karto pasakau -Mažai ką išmanau apie fotografiją ir fototechniką. Tad nesijuokit.
Bet noriu mokytis ir tobulėt. Noriu kokybiškų nuotraukų. Suprantu, kad labai daug priklauso nuo fotografo, bet noriu, kad ir iš fotiko pusės kuo geresnės galimybės.
Svarstau apie veidrodinį ar sisteminį aparatą.
Ką fotografuosiu? Turbūt daug ką, bet pagrinde gyvūnus - šunis, kates. Kur? Visur: tiek patalpoj, tiek lauke. Taigi, renkantis techniką būtina atsižvelgt į tai, kad modeliai dažniausiai judrūs, o apšvietimas - koks papuola.
Kokie mano lūkesčiai? Iš fotoaparato pusės, noriu galimybės padaryti aiškius portretus, t.y nesunkiai ir stipriai sufokusuoti (t.y kad būtų ryškus nuotraukos objektas ar objekto detalė, pvz akys, nosis, ir kuo labiau susiliejęs fonas) vaizdą. Žinau, kad juokingai skamba...
Taip pat norėsiu fotkint ir, tarkim, lakstančius šunis. Tad norisi greičio ir vėlgi fokusavimo iš šiek tiek didesnio nuotolio.
Taip pat kartais naudosiu ir filmavimo funkciją.
Taigi, gal galit užvest ant kelio... Apie kokį aparatą ir objektyvą galvoti? Galbūt pradžiai reikėtų kažkokio basic objektyvo, o vėliau, kai pati geriau suprasiu savo poreikius įsigysiu kažką konkretesnio? Ar tie „starter-kit“ objektyvai (18-55mm f/3.5-5.6) atitiktų mano išsakytus poreikius? Ar geriau iškart dairytis kažko kito?
Ačiū už atsakymus. Ir nesmerkit už kvailus klausimus, please.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Foto Ūdra    2015 10 19 19:37      

Taip pat nepaminėjau kainos faktoriaus - pradžiai nenorėčiau išleist daugiau nei 700-800 eur. Ar įmanoma tilpt į tokią sumą?

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą