Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Juodai Balta Kūdra

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas random    2013 6 08 16:09      

Klausykit.. Kuo toliau, tuo labiau Kūdroje nuotraukų santykis juda nespalvotų naudai.. Ypatingai matosi geriausių dienos ir savaitės nuotraukų sąrašuose..

Čia mada dabar tokia, ar tiesiog.. ?

Kur spalvos, žmonės Smile) Ar tikrai gyvenimas toks pilkas?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2013 6 08 21:57      

man asmeniskai plastikas acibodes yra.o is kitos puses fotografija isankti buvo pateikta tik juodaibalta.siandien tos spalvos nedaug ka reiskia kada po ranka tokia lengvai prieinama priemone kaip skaitmena.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas random    2013 6 09 1:00      

Kas yra \"plastikas\"? Kuo susijęs įrankis su kūryba?
Jei fotografija pradžioje buvo juodai balta - prisiminkim, kad ji tik juostose buvo. Tada nebūkime veidmainiai, ir neverskime spalvotų nuotraukų į nespalvotas.. Nes kvepia fetišizmu..Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gediminas M.    2013 6 09 4:11      

Skonio reikalas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2013 6 09 10:53      

butent,skonio reikalas.o yrankis visada buvo susiejas su kuryba.ir dar,jai pastebejot tai daug nespalvotu foto atkeliauja i Kudra is...juostos.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas random    2013 6 09 12:48      

dar vienas pastebėjimas.. jei nuotrauka spalvota ir vertinama gerai - tai arba pinhole, arba nuogas užpakalis..

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Jarockis    2013 6 09 13:33      

O kam tos spalvos?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2013 6 25 20:35      

Nuėmus spalvas lengviau pasiekiamas meniškumo efektas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Julka    2013 6 26 6:17      

Vadinasi dauguma eina lengviausiu keliu Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas V. Mikšys    2013 6 26 8:55      

Čia labiau sociologinis klausimas, į kurį mes, klausimo objektai, atsakyti negalime.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gryn    2013 6 30 0:42      

Aš, tarkim, visada linkau į juodai baltą fotografiją (dabar jau ir kiną, bet jei j/b fotografija šiais laikais dar turi savo vietą, tai kinas...). Bet labai gali būti, kad žmonės ima pavargti nuo spalvų gausos. Spalvos dabar atakuoja žmogų nuo ryto iki vakaro, įvairių tipų reklamos bando viena kitą perspjauti spalvų gausa. Žmogus ima nuo viso to pavargti, o juodai balta fotografija duoda akims ir smegenims pailsėti ir padeda susikoncentruoti į esmę. Aišku, gerų j/b nuotraukų yra tiek pat, kiek ir spalvotų, čia tiesiog kalbu apie spalvų buvimą ar nebuvimą ir kaip tai veikia žmogų. Nes gi viskas visada vyksta švytuoklės principu, žmonės kažkuo persisotina ir ima norėti priešingų dalykų, o pokyčiai pirmiausia atsispindi mene.

Bet čia tik vienas iš daugybės galimų šito reiškinio paaiškinimų.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SeiDa    2013 7 02 18:03      

Būtent čia aš ateinu pailsėti nuo spalvų Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas lvalius    2013 7 02 20:15      

Fotografija nėra kažkoks išskirtinis reiškinys vaizduojamąjame mene ir jai galioja tos pačios taisyklės kaip ir dailėje, architektūroje, kine. Dailėje taip pat egzistuoja tapyba, akvarelė, grafika, tušas ir t.t. Spalva tik priemonė pasiekti norimam tikslui. Vertėtų kalbėti ne apie poilsį nuo spalvų, o atvirkščiai, kad j/b nuotraukos daromos visiškai neatsižvelgiant, ar to reikia, ar tinka, ar bus pasiektas norimas tikslas, ar j/b bus pasakyta daugiau nei spalvota. Vien automatiškas spalvų atsisakymas, dažnai tik pablogina nuotrauką, visiškai netinka siužetui, kompozicijai ir dažnai autoriaus sumanymui. O tokių j/b nuotraukų, automatiškai bespalvių, dauguma. Įsivaizduokite, kad reikia spalvotą gyvenimą pavaizduoti j/b grafiškai, akcentuoti nuotraukos esmę, išryškinti idėją? Pabandykite pieštuku nupiešti gėlę, mišką, saulėlydį... Vargu ar tai bus lengva. Klavišo paspaudimas, ar j/b juostelė neturi jokios įtakos nuotraukos meninei vertei, nors dabar tapo labai madingas požiūris, kad j/b = menas. Mada laikina ir praeis, o mes turėtume ne aklai sekti mados klyksmais, o stengtis matyti ir suprasti meną. Tai ne taip paprasta, reikia ir žinių, ir pastangų. Ir dar menas ne \"daromas\", o sukuriamas ir dažnai labai skausmingai, ir sunkiai, ir tai ne kiekvienam Dievo duota.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Jarockis    2013 7 02 22:54      

[quote=\\\"lvalius\\\"]Fotografija nėra kažkoks išskirtinis reiškinys vaizduojamąjame mene ir jai galioja tos pačios taisyklės kaip ir dailėje, architektūroje, kine. Dailėje taip pat egzistuoja tapyba, akvarelė, grafika, tušas ir t.t. Spalva tik priemonė pasiekti norimam tikslui. Vertėtų kalbėti ne apie poilsį nuo spalvų, o atvirkščiai, kad j/b nuotraukos daromos visiškai neatsižvelgiant, ar to reikia, ar tinka, ar bus pasiektas norimas tikslas, ar j/b bus pasakyta daugiau nei spalvota. Vien automatiškas spalvų atsisakymas, dažnai tik pablogina nuotrauką, visiškai netinka siužetui, kompozicijai ir dažnai autoriaus sumanymui. O tokių j/b nuotraukų, automatiškai bespalvių, dauguma. Įsivaizduokite, kad reikia spalvotą gyvenimą pavaizduoti j/b grafiškai, akcentuoti nuotraukos esmę, išryškinti idėją? Pabandykite pieštuku nupiešti gėlę, mišką, saulėlydį... Vargu ar tai bus lengva. Klavišo paspaudimas, ar j/b juostelė neturi jokios įtakos nuotraukos meninei vertei, nors dabar tapo labai madingas požiūris, kad j/b = menas. Mada laikina ir praeis, o mes turėtume ne aklai sekti mados klyksmais, o stengtis matyti ir suprasti meną. Tai ne taip paprasta, reikia ir žinių, ir pastangų. Ir dar menas ne \\\\\\\"daromas\\\\\\\", o sukuriamas ir dažnai labai skausmingai, ir sunkiai, ir tai ne kiekvienam Dievo duota.[/quote]


Tai jei jau kalbama apie meną ir jo kurymą, kodėl yra bandomo primesti tam tikro klišės. Manau kiekvienas autorius savarankiškai žino kas jam reikalinga, pats pasirenka techniką, atlikimo stilių ir kitus svarbius žanrui elementus. Toks tamstos pamąstymas lengvai sulyginimas su bandymu išblaškyti nusistovėjusias tendencijas.
Mene irgi vyrauja mados. Dailė, architektūra, muzika ir t.t. turėjo aibe stilių, juk negali tuščiai kelti klausimą kodėl visi taip pamėgo impresionizmą, arba kodėl dabar dygsta vien modernistinio stiliaus pastatiai, su muzika tas pats.
Ir aplamai, iš kur tos kalbos apie meną fotografijoje? Fotografija daugumoj nėra menas, na bent jau ką čia matome tai geriausiu atvėju gal koks 1% viso srauto būtų panašus į kažkokius meninius ieškojimus. Visa kita tai yra tiesmukas gyvenimo realybės atkartojimas.
_________________
-------------------------------------------
baltavarna.com


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Dryža    2013 7 03 8:38      

jei meną būtų galima paaiškinti ar apibrėžti,tai nebebūtų menas.Jam neturėtų galioti taisyklės.Ir ne prie ko čia mada. Jei autoriai savo vizijas mato juodai baltas,kam turėtų save prievartauti su spalvom?

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą