Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Nuotraukų vertinimas ir nauda

     

Pranešimas random    2013 4 27 17:23      

Dažnai žiūrint į nuotraukas negali vertinti tiesiog vienu aspektu.
Tarkim nuotraukoje gražus modelis, įdomi tema, bet išpildymas - tiek technika tiek išbaigtumu nespindi.

Arba atvirkščiai. Nuotrauka techniškai ideali, modelis - akių neatitrauksi. Bet nuotrauka - 'tuščia' ir bedvasė.

Kitas variantas - viskas lyg ir gerai, bet persistengta su 'veido plastmasinimu' arba 'nuHDRintu' iki juodai-pilkai-bespalvio dangaus už kurį tiesiog norisi stuktelėti mediniu plaktuku per galvą, nes potencialiai gera nuotrauka elementariai sugadinta..

Paprastai, tokiu atveju vertinu arba 'avansu' (jei gera idėja, bet dar trūksta patirties), arba tenka 'sodinti' techniškai gerai atliktą bet tuščią darbą, kuriam matomai balai skiriami tik už gražią merginą.

Beje, PELKĖJE dažnai skundžiamasi, kad nėra komentarų. O gal vietoje komentaro galima būtų tiesiog vertinti keliais aspektais?
Kompozicija, poza, modelis, apšvietimas, minties naujumas, temos atskleidimas, nuotraukos pirmas įspūdis, apdorojimas (postprocesas).. Tai - tik kas pirmiausia ateina į galvą, punktų gali būti daugiau arba mažiau, nebūtina vertinti visais aspektais, tiesiog tokiu būdu galima pažymėti kas patiko, kas ne.

O pradedančiam fotografui tai būtų tikrai pagalba parodant kur jam dar reiktų tobulėti, o ko nepamiršti ir saugoti. Rašau 'pradedančiam', nes tie, kas tokiais savęs nelaiko gali ir įsižeisti iš vertinimų supratę, kad moka tik techniką, tačiau kepa nuobodžius ir niekam neįdomius darbus..

Smile

Tai tik mintys, kuriomis norėjau pasidalinti.. Nepriimkit asmeniškai ir neteiskit.. Very Happy


Paskutinį kartą redagavo random, 2013 5 24 0:22 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2013 5 12 0:27      

neturiu ka atsakyti, bet spaudziu LIKE

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Viktorija M    2013 6 01 20:32      

Žinot ką, žinau, kad nuotraukos nėra idealios, aš tik mokausi, bet ta problema tikriausiai kankina ne tik mane. Nuotraukos pastoviai yra vertinamos -. Visada atsiras ta musmirė, bet niekada neatsiras komentaro, už ką būtent tas minusas. Manau, tai nėra sąžininga. Kaip galima tobulintis, jeigu net nežinai kokia kryptimi tobulintis? Žmonės, atsigaukit. Jus vertinate tokius darbus, kaip paint piešinius uogomis, nors koks ten piešinys? Palka, palka, fonas, kažkoks simbolis. Žmonės, atsigaukite! Tinklalapio pavadinimas žodžiu FOTO prasideda, tai gal ir foto vertinti bei komentuoti normaliai pradėsite?
Taip, esu pasipiktinusi. Bliamba, pamenu tą dieną kai sužinojau apie tokį tinklalapį. Laimės pilnos kelnės. Bet.. Nusivyliau.. Norėtusi tikros tvarkos, o ne tuščiu pažadu(įdėti (mano atveju) į pelkę, kur galės įvertinti pažengę fotografai).
Netgi dabar, kai rašau, yra jausmas, kad rašau į tuštumą..
Niekas neperskaitys, niekas neatkreips dėmesio..


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas skarbonke    2013 6 02 7:52      

gyvename tokiu metu kai altruizmas ir savo brangaus laiko deginimas vardan kažko, ko nein apčiuopt, yra nemadoj. komentarų po neigiamais vertinimas nebuvo, nėra ir nebus (su laaaabai retom išimtim), nei vienas normalus žmogus neturi tiek laiko, kad visus savo pasirinkimus pagrįstu kažkokiais argumentais. pats neigiamas balsavimas yra savotiškas signalas jog darot kažką ne taip ir siunčia Jums užuominą apie būtinybę pasitobulint skaitant knygas, lankant parodas bei kursus, susitinkant su labiau pažengusiais mytuose ir t.t. o čia tik vieta ištransliuoti savo pasiekimus ir susidaryti bent kažkokia nuomone apie pasiektą progresą arba regresą.

sėkmės kūryboje (-;


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas parija    2013 6 02 16:45      

Citata:
Žinot ką, žinau, kad nuotraukos nėra idealios, aš tik mokausi, bet ta problema tikriausiai kankina ne tik mane. Nuotraukos pastoviai yra vertinamos -. Visada atsiras ta musmirė, bet niekada neatsiras komentaro, už ką būtent tas minusas. Manau, tai nėra sąžininga. Kaip galima tobulintis, jeigu net nežinai kokia kryptimi tobulintis? Žmonės, atsigaukit. Jus vertinate tokius darbus, kaip paint piešinius uogomis, nors koks ten piešinys? Palka, palka, fonas, kažkoks simbolis. Žmonės, atsigaukite! Tinklalapio pavadinimas žodžiu FOTO prasideda, tai gal ir foto vertinti bei komentuoti normaliai pradėsite?
Taip, esu pasipiktinusi. Bliamba, pamenu tą dieną kai sužinojau apie tokį tinklalapį. Laimės pilnos kelnės. Bet.. Nusivyliau.. Norėtusi tikros tvarkos, o ne tuščiu pažadu(įdėti (mano atveju) į pelkę, kur galės įvertinti pažengę fotografai).
Netgi dabar, kai rašau, yra jausmas, kad rašau į tuštumą..
Niekas neperskaitys, niekas neatkreips dėmesio..


Viktorija, na, pagailo man Jūsų. Šiaip linkusi čia praeiti pro šalį ties panašiais skundais, bet..
Jūs kankinatės nesulaukdama komentaro grindžiančio neigiamą vertinimą, o mano manymu, turėtumėt kankintis prieš spausdama fotoaparato mygtuką, po to dar truputuką pasikankinti įkėlus nuotrauką į kompiuterį ir tik tada dėti į viešumą ir su nerimu laukti komentarų.
Nes, kuo mažiau autorius kankinasi darydamas nuotrauką, tuo mažiau vertintojai kankinasi paišydami musmirę ir jau tikrai nekils pirštai barškinti klaviatūrą.
Visa kita gerb. skarbonkė aiškiai išdėstė - niekas Jums čia nieko nepažadėjo, nepykit Smile
Tik kitą sykį prieš spausdama mygelę gerai pagalvokit: ką aš šiuo kadru transliuoju auditorijai?
Sėkmės ieškojimuose.


Paskutinį kartą redagavo parija, 2013 6 03 7:54 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas No name    2013 6 02 21:27      

[quote:3d09dcdf8e=\"Viktorija M\"]Žinot ką,
Netgi dabar, kai rašau, yra jausmas, kad rašau į tuštumą..
Niekas neperskaitys, niekas neatkreips dėmesio..


Niekas nekomentuoja, nes nepadarote nieko įdomaus. Čia netaikau būtent jums, bet kalbu apie visus, kurių foto nekomentuojamos (tame tarpe ir mano). Efektingos, dėmesį prikaustančios foto visada sulaukia komentarų. O ką galima pasakyti pvz apie pienės pūką. Tiesiog gražiai nufotografuotą pūką (neįsižeiskite fotografuotojai, nu bet laaabai dažna foto). Paspaudi uogytę ir viskas. Arba musmėrę, jei tas objektas nusibodęs negyvai... Pvz aš rašau komentarų prie foto, kurios man labai patiko, arba kur matau aiškią fotografijo - kompozicijos klaidą. Be to gerai kūdros taisyklėse parašyta: nori kadkomentuotų tavo foto - pirma pats turi tai daryti (ar kažkaip panašiai). Žodžiu nosį aukštyn ir padaryk taip, kad ne tu lauktum kitų komentarų, o tavo komentaro lauktų kiti Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą