Kontr-urbanizacija, tai miesto vystymosi etapas, kurio metu gyventojai dėl urbanizacijos procesų neigiamų pasėkmių persikelia gyventi iš miesto centrų į priemesčio zonas. Po 1950 m., vakarų pasaulyje pradėjus lėtėti industrializacijai, šis procesas vis labiau pasireiškia ekonomiškai išsivysčiusių šalių megasičiuose. Oro užterštumo didėjimas, nusikalstamumas, nuolatinis triukšmas, gyvenamo ploto tenkančio vienam gyventojui mažejimas ir kiti masinės urbanizacijos keliami nepatogumai miestų centrus pavertė gyventojams gyvenimui nepatraukliomis zonomis.
Projektas nufotografuotas Londono centriniame rajone 'The City Of London", dar kitaip dėl savo dydžio vadinamu 'Kvadratine mylia". Šis miesto rajonas - istorinis. Jo teritorija romėnų laikais buvo visas Londonas. Tačiau dėl agresyvių urbanizacijos procesų ir to neigiamų padarinių, miestui plečiantis, dauguma šio rajono gyventojų naujaisiais amžiais buvo 'išstumti' į aplinkines miesto teritorijas, taip užleisdami vietą finansinėms institucijoms, kurių dangoraižiai užima didžiausią dalį rajono teritorijos. Dienos metu "Kvadratinės mylios" gatvėmis vaikšto apie 500 000 žmonių, tuo tarpu, po darbo valandų žmonės grįžta į savo gyvenamąsias miesto zonas, palikdami rajoną visiškai tuščią.
Mano projekto tikslas naudojant tuščio naktinio miesto vaizdus, perkelti žiūrovą į gręsiančią netolimą ateitį ir perteikti urbanizacijos keliamų pavojų rezultatą - apleistą mega-miesta, kurio gatvėmis kadaise vaikščiojo milijonai žmonių, tačiau šią jo istoriją liko atspindėti tik betoninių pastatų sienos ir tuščios gatvės...
Daugiau projekto nuotraukų rasite čia http://www.imantasselenis.com/city-corners/
© Imantas Selenis, 2012
|