Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

apie kūdros istoriją :)

     

Pranešimas Mindaugas E.    2006 12 27 16:00      

Labai norisi pasveikinti visus su šventėmis, tad sveikinu visus :) O kadangi jau artėja metai kaip buvo pradėtas kurti fotokudra.lt puslapis, tai sugalvojau ką nors ir parašyti apie kūdrą, kaip ji atsirado.

fotoKūdra buvo pradėta kurti tarp švenčių, maždaug tokiu metu. Ir gruodžio 30d. atsirado pats pirmas puslapio šablonas. Kas yra įdomu, kad bendras pirmojo šablono vaizdas išliko iki dabar - meniu kairėje, geriausios dienos ir savaitės foto dešiniau. Tačiau, tai buvo dar tik pati pradžia. Vasario pabaigoje jau pilnai veikė visi pagrindiniai dalykai - talpinimai, balsavimai, geriausių atrinkimai, kategorijos (nuo tų laikų dar yra likusių nuotraukų). Bet garsiau apie puslapį pradėta skelbti tik rugsėjo mėn. Tai turbūt ir galima laikyti gimtadieniu :) (po 9 mėn. :)

Idėja buvo labai paprasta - tiesiog padaryti geriausią fotografijos puslapį ir aplink jį suburti žmones mėgstančius fotografiją. Mintis turbūt buvo inspiruota turiningos rasyk.lt rašančių bendruomenės ir matant egzistuojančių foto ir menų puslapių apribojimus. Vėliau kažkiek idėjų buvo nukniaukta iš kitų rusiškų ir angliškų foto ir menų bendruomenių.

Taip atsirado kūdra. Dažnas klausimas būna - o kodėl kūdra ? :) Todėl, kad tai yra linksmas ir skambus žodis. Tam, kad nesusireikšminti ir linksmai bendrauti. Tokius dalykus ir norėtųsi išlaikyti. Kūdra yra kartu ekosistema :) su savais gyventojais, kurie patys sprendžia kas ir kaip vyksta kūdroje, kartais per pažymius, kartais per balsavimus. Kas dar yra svarbu - tai pagarba tiek autoriui, tiek jo darbui. Taip, nevisi darbai yra geri, tačiau apie gerumą sprendžia patys dalyviai. O kritika visgi išsakoma sveiko bendravimo ribose.

Tačiau žodis kūdra nereiškia balos, betvarkės ar šiukšlyno. Kūdra turi savo švarų vandenį ir tvarkingus krantus. Buvo daug galvota kaip pateikti vartotojui atskirus dalykus... Yra lengva sudėtingus dalykus pateikti labai sudėtingai, tačiau yra labai sunku tai pateikti paprastai, neapsunkinant galvos ir neperkraunant akių. Ne visada tai pavyksta, tačiau link to einama.

Na va, kūdra nuo pat pradžių turėjo žmones, kurie palaikė tiek morališkai, tiek konkrečiais darbais. Jiems labai didelis ačiū. Taip pat savo ambasadorius, dažnai nežinomus, bet labai svarbius, kurie kartais nuo karto užsimindavo apie tokį puslapį kitiems fotografams :)

O ateičiai... fotoKudra.lt plėsis. Yra dar labai daug darbų, tačiau "kryptys" išlieka tos pačios. Norisi, kad kūdra būtų nuotaikinga, skaidri, lengvai perprantama ir kas svarbiausia - vieta, į kurią malonu užeiti.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Raimondask    2006 12 27 20:50      

lenkiu savo pliką galvą ,prieš šio telkinio kūrėjus .ir linkiu,kad kūdra nepriželtų maurų.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Darius Jurevičius    2006 12 31 19:40      

ačiū už kudrą ir jus taip pat su šventėmis:)

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą