Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Del objektyvu pasirinkimo

     

Pranešimas    2011 10 11 13:21      

Sveiki, kudrieciai. Ruosiuosi isigyti savo pirmaji veidrodini. Po ilgu svarstymu, skaitymu, lyginimu ir taip toliau, nusprenziau, kad tai bus Nikon D90. Dabar kitas galvos skausmas: kuri stikla pasirinkti pirmajai pradziai. Kadangi mano kisenei fotoaparatas ir taip jau yra nepigus, tai svarstau apie kuklu Nikkor 50mm f/1.8D, nes bent jau pirmajai pradziai fotoapartas bus skirtas fotografuoti buitinems nuotraukoms, zmonems, kelionems ir pan. Ar nesuklysiu su siuo pasirinkimu? Ar geriau imti universalesni kitinuka Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR? Taip pat noreciau paklausti, kuo skiriasi Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D nuo Nikkor AF-S 50mm F1.8G? Kaip supratau tai pirmasis neturi vidinio fokusavimo varikliuko, bet su nikon d90 tai ne beda? Kuo dar skiriasi sie du objektyvai? Labai aciu uz atsakymus.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2011 10 11 13:40      

D - su išoriniu diafragmos valdymu (žiedas ant objektyvo)
G - diafragma valdoma tik per kūnelį


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas V. Mikšys    2011 10 11 14:28      

Labas! Su patarimais dėl objektyvų visada labai sunku. Ką kas bepatartų, vis tiek gali būti blogai, nes visi žmonės skirtingi ir visų poreikiai skirtingi irgi, ir tai, kas kitam yra nuostabu, tau gali visai netikti. Štai, ką tik pažįstamas prisiskaitęs visko internete savo Canonui nusipirko 50-tuką ir matau, kad jis jam nelabai patinka ir jam kintamo židinio nuotolio objektyvas tinka labiau...

Su D90 iš principo nebus jokio skirtumo dėl diafragmos valdymo, nes uždėjus D objektyvą vis tiek reikės nustatyti pačią mažiausią diafragmą ir ją valdysi pačiu fotoaparatu. G - brangesnis ir didesnis, žurnaluose rašo, kad, šiek tiek geresnis, bet pats patvirtinti negaliu, dėl fokusavimo greičio irgi negaliu pasakyt, bet fokusuodamas garso skleis tikrai mažiau. Man D garsas netrukdo.

Aš pats manau (nebūtinai tiesa), kad buitinėms nuotraukoms 50mm APS formatui dažnai yra per siauras. Manau, kad vertėtų apsvarstyti ir DX 35mm f/1,8G variantą (kainuoja tiek pat, kiek 50G). Turiu 50D ir 35mm ir pastebėjau, kad 35mm naudoju dažniau ir kažkaip apskritai man labai patinka juo gaunami rezultatai, bet tai irgi, kiekvienam asmeniškai bus kitaip.

Geriausia, aišku, būtų kaip nors kur nors skolintis, bandytis ir apsispręsti vėliau. Žinoma, tai ne visada įmanoma.

Sėkmės renkantis


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą