Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Klausimas dėl vidutinio formato fotoaparato

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas abrakadabra    2010 1 09 23:52      

Sveiki. DSLR atsibodo, fotošopas dar labiau. Norėčiau įsigyti gerą vidutinio formato fotiką, bet nežinau ką išsirinkt. Norisi gero, todėl galvoju apie Mamiya 645 ar Bronica ETRSI, bet nežinau ar čia geriausias pasirinkimas. Taigi kokį fotoaparatą pirkt? (variantai "imk pradžiai šitą, vėliau pasižiūrėsi ar patiks" netinka) Dar klausimas dėl juostų. Kiek kainuoja? Žymiai brangiau už paprasto formato?

Pradžiai tiek. Ačiū.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 10 0:08      

aukštojo pilotažo klausimai prasideda.. Smile aišku imk Mamiya 645, nes apie Bronica aš net negirdėjau Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas martynas a.    2010 1 10 1:37      

imk mamiya. tik gerai pasidomek 645 sistemos modeliais, mat ju (jei skaiciuot be naujesniuju AFD) yra gal 7 ar 8 variantai ir ne visu optika/backai/aksesuarai tarpusavyje suderinami. teko dirbt su 645 super - malonus dalykas ir optika puiki. kiti variantai butu kazkas is dviakiu (6x6) serijos, geriausia c330f arba c330s. arba rb/rz67... bet sitas gal labiau studijai. dar yra 6x6 rangefinderiai mamiya 6 ir mamiya 7, bet nepigus gyvates.
120 BW juostos (Ilford, Kodak) kainuoja ~15 litu, del spalvotu nzn. su 6x4.5 formatu padarysi 16 kadru, su 6x6 - 12, su 6x7 - 10. ebay ir europos parduotuvese juosta kainuoja pigiau.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramūnas Blavaščiūnas    2010 1 10 7:30      

pasidairyk hasselblado, veliau kai nusibos sugadintos vonios, kriaukles, unitazai, smirdancios rankos ir plemuoti rubai, isdziaustytos juostos, ir nuotraukos namuose, gremezdiski idintuvai, bakeliai, voneles etc ir pagalvosi kad kompaktiskas i kompiuteri telpantis photoshop'as yra gerai, bet nenoresi atsisakyti visutinio formato, galesi uzsimausklinti skaitmenini gala ant to pacio fotiko ir fotkinti toliau.
tiesa su mamiya gali padaryti ta pati


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gintarė D.    2010 1 10 10:50      

Aš turiu Mamiya C330 Smile į nieką nekeisčiau. Įsigijau pabodus skaitmeniniam piešimui su photoshopu, dabar iš rankų nepaleidžiu Wink Puiki kamera savo malonumui. Sėkmės renkantis Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas abrakadabra    2010 1 10 12:06      

Ačiū Martynai, atsakei į visus mano klausimus Smile

Ramūnai, tavo poziciją suprantu, bet tam yra skaneriai.

Gintarė, man irgi atsibodo, todėl noriu kažką keisti Smile

PS: Jeigu kas parduoda mamiyą rašykit, nes kol kas galvoju apie ebay.

Ačiū


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas martynas a.    2010 1 10 13:38      

visada prasom. ebay manau butu geriausias pasirinkimas ieskant tokio dalyko, tik reiktu apsisprest kuris formatas domina, nes pasirinkimas tikrai nemenkas. Na ir nelygu kokia suma numatyta pirkiniui...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytenis Šlajus    2010 1 10 15:58      

kažkaip kilo noras papildyt atsakymus. kaip kaune nežinau, vilniuj juozapavičiaus gatvėj kodako tmaxas 11lt, ir nieks nepaminėjo veidrodinių p6 - pentakonų ar kijevų - ir nebrangu, ir objektyvai keičiami, ir vietoj rasti nesunku. sakei nori gero, bet pentakono stiklai taigi zaico, nors ir komunistinio, griekas būtų peikt labai. skaneriai (jei apie flatbedus kalba), mano nuomone, yra atskira blogio kategorija.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas abrakadabra    2010 1 10 22:14      

martynas a. rašo:
visada prasom. ebay manau butu geriausias pasirinkimas ieskant tokio dalyko, tik reiktu apsisprest kuris formatas domina, nes pasirinkimas tikrai nemenkas. Na ir nelygu kokia suma numatyta pirkiniui...

Na taip, aš dar žalias juostų srity, bet paguglinsim. O dėl pinigų, tai apie 1200lt tikrai skirčiau:-)


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marijus *Bružila    2010 1 10 22:33      

siulychiau ishkarto pasigalvoti ar nenoresi pakaitalioti objektyvu (pvz platesnio kampo) bei jei pirksi su dazhniausiai einanchiu kokiu 75-80 mm objektyvu , zhiurek ,kad minimalus fokusavimo atstumas butu mazhesnis nei 1 metras, nes veliau pritruks, kai noresi portreta ish arti padryti..
o del modelio sunku patarti, toks dalykas turi ir pachiam tiesiog buti malonus rankose , bei gundyti savo ishvaizda..


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas abrakadabra    2010 1 10 23:11      

Marijus * rašo:
siulychiau ishkarto pasigalvoti ar nenoresi pakaitalioti objektyvu (pvz platesnio kampo) bei jei pirksi su dazhniausiai einanchiu kokiu 75-80 mm objektyvu , zhiurek ,kad minimalus fokusavimo atstumas butu mazhesnis nei 1 metras, nes veliau pritruks, kai noresi portreta ish arti padryti..
o del modelio sunku patarti, toks dalykas turi ir pachiam tiesiog buti malonus rankose , bei gundyti savo ishvaizda..

Na taip, keisti objektyvus norėsis, kas be ko. Kiek žiūrėjau tai Mamyia neturi su tuo bėdų, o dėl fokusavimo atstumo - ačiū už pastebėjimą, būčiau tikrai nusivylęs jeigu negalėčiau normaliai fotografuot portretų.
Užsisakant iš ebay nelabai teks palaikyti aparačiaus, todėl reikia apsispręsti "čia ir dabar", o praktikos su juosta beveik nėra, todėl reikia patarimųSmile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas martynas a.    2010 1 11 0:58      

neskubek su sprendimais. visos tos kameros turi savo specifika ir manau tikrai verta i ja kiek pasigilint pries investuojant. ne tiek del pinigu, kuriuos isleisi, kiek del saves... na, bent jau verta daugmaz sugalvot kuris formatas tau arciausiai sirdies ir akies. cia as darau prielaida kad siekiamybe yra kokybiskas nekadruotas negatyvas Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marius Axas    2010 1 11 9:18      

"Mamą" abra Haselį, bent jau tolimesnėj perspektyvoj aš tokius įmčiau, Beja tie 645 tai toks mano akiai 6x4.5 nors ir skaitosi vidutinis, bet man tai tas vidutinis prasideda nuo 6x6... Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kristina Petrošių    2010 1 11 9:18      

abra, aš irgi neseniai įsigijau mamiya c220, turiu ir kiev 6s. abu 6x6. labai patenkinta abiem. pradžiai gal tikrai pažiūrėk pigesnius kiev ar pentacon six, jei tiks ir patiks, galėsi ieškoti ko kito.
aš pirkausi mamką iš ebay. viskas ten ok, jei perki iš labai puikiai įvertinto pardavėjo. net ir nečiupinėjus paprastai problemų nebūna - jiems neapsimoka pardavinėti neveikiančių ar apgadintų daiktų, jei tikisi ten išlikti. šiaip gerai būtų atkreipti dėmesį, kokias pardavėjas prekes paprastai stumia. tarkim, maniškis akivaizdžiai specializavosi pardavinėdamas mamiya'as ir jų aksesuarus. mačiau, kad tokių yra ir kituose brand'uose. aš gavau dar ir nemokamų aksesuarų šalia savojo fotiko, supakuota viskas buvo taip, kad, jaučiu, galima buvo futbolą su dėže žaisti.
dėl juostų . jas apsimoka gana pigiai siųstis (europoje yra keletas gerų tiekėjų, be to, kūdriečiai dažnai susikooperavę siunčiasi puikiomis kainomis) arba jau minėtoje juozapavičiaus g. juostos tikrai gana pigios.
Siųsdamasis iš JAV dar įvertink, kad teks sumokėti PVM ir muitą (pridėti apie 25 proc. prie fotoaparato kainos ir siuntimo išlaidų). Apgaudinėti neapsimoka Wink
sėkmės Wink


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas martynas a.    2010 1 11 9:22      

toks klausimas kilo. Kada tu, abrakadabra, paskutini karta spaudei nuotraukas didesnes nei 20x30cm? Mat tokiam ir panasiems dydziams pilnai pakanka 35mm, na o jei ketini spausdint didesnes foto - tada taip, MF nepakeiciamas. ta prasme... visi puolem dalint patarimus, bet is tiesu, niekas nepaklause kodel gi vidutinis formatas, o ne 35mm? griztant prie pradines zinutes - juk tu vistiek naudosies Photoshop'u, skenuotu nuotrauku redagavimui. Ar turesi noro ir galimybiu uzsiimt rankiniu nuotrauku spausdinimu? tikrai neatkalbineju nuo sumanymo, bet... Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą