Taigi jau virš metų fotografuoju į juostelę. Ką galiu papasakoti apie jas...
J/B juostelių praktiškai naudoti neteko, tad pasakosiu tik apie tas kurias galima įsigyti bet kuriam fuji ar kodak „labe“. Daugiausia kadrų daryti su EF 50/1,8 ir su 28-135/3,5-5,6IS USM Canon EOS 1V aparatuku arba su Nikon FM2.
FUJI
Superia 200 – labai kontrastinga ir spalvinga. Labai gerai saulėta dieną ir peizažams. Tokia optimali juostelė. Galima net portretams naudoti. Spalvos teisingos.
superia 400 ir 800 – Teko naudoti ir normalią ir pasibaigusio galiojimo. Abiejų charakteristikos panašios. Aišku 800 labai nemažas grūdėtumas, tačiau man kazkodel jis patiko. Kontrastas labai mažas, kaip ir spalvingumas. Labai maloniai apsidirba su photoshopu. Didinant kontrastą gražiai susilieja grūdas.
Nikon FM2 28/2,8
Reala 100 – iš pat pirmo žvilgsnio nelabai. Tačiau kuo daugiau teko su ja fotografuoti tuo labiau ji man patiko. Juostos grūdo net nesimato. Atrodo kaip su skaitmeniniu nufotografuota. Kontrastas labai teisingas. Puikiai tinka viskam. Nuo portretų iki peizažų. Aštri juosta. Rudenį geriau jos į rankas neimti. Nebepakanka išlaikymo daugelyje situacijų.
Kodak
Portra 135VC – vos tik nuskenavau pirmąją savo juostelę šita juosta tapo mano favoritė. Portretams pati nuostabiausia juosta. Grūdas mažas ir labai labai labai mielas. Gink dieve nefotografuokite su ja peizažu. Spalvos labai nenatūralios. Ypač dangaus. Tikriausiai del VC – Vivid color.
Gold 400 – kažkodėl nelabai ji man prilipo. Gal dėl pasibaigusio galiojimo, o gal kiti faktoriai. Tačiau mažai spalvų ir kontrasto pas šią juostą. Vėl gi turi gelbėti photoshop tačiau bandant didinti spalvingumą labai lenda grūdas. Didinant kontrastą dar kažkiek galima gyventi...
Konica minolta – Bandžiau tik kartą. Spalvinga labai juosta. Patiko. Meeeeeeeniška tokia J.
Rodos tiek informacijos. Norėtusi daugiau apie ryškinamas juostas sužinoti, bei pabandyti velvia ir sensia. Jei turite savo patirties būtų malonu jei pasidalintumėte.