Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Paplepėkim
 

Pakankamai įdomus požiūris i fotografija

     

Pranešimas Vytautas    2010 3 28 12:35      

Įkeliu nuoroda :
http://www.delfi.lt/news/economy/Media/delfi-fotokonkurso-nugaletojai-susitiko-su-fotomenininkais.d?id=30314839
Jei kam ši nuoroda neatsidarytų perkeliu visą tekstą:

Antradienio pavakare Lietuvos fotomenininkų sąjungos Prospekto galerijoje susirinko DELFI skelbto fotografijų konkurso „Geriausia metų nuotrauka. 2009“ nugalėtojai. Čia susirinkusios trys moterys ir du vyrai susitiko su žymiu fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi ir fotomenininkų sąjungos pirmininku Jonu Staseliu.

Konkurso dalyviai į susitikimą su fotografijos žinovais atėjo nešini savo darbų rinkinėliais, kuriuos aktyviai ir smulkiai komentavo fotomenininkai. A.Aleksandravičius su J.Staseliu be jokių skrupulų aptarinėjo nuotraukų kadravimą, koloritą, siužetą ir šarmingai juokaudami nurodinėjo mėgėjiškas klaidas. Kartais fotografijos meno metrai tiesiog neturėdavo savo nuomonės apie pateiktą darbą. Tai reiškė, kad darbas itin trivialus ar net primityvus.

„O kaip jūs žiūrite į skaitmeninę fotografiją?“, - vienu geriausiu Lietuvos fotoportretų meistrų vadinamo A.Aleksandravičiaus paklausė konkurso dalyvė. „Man labai patinka skaitmena, prie juostos atgal niekad negrįžčiau, man daug patogiau“, - nepasimetė profesionalas. „Negi nepažaidžiate laisvalaikiu su juosta?“, - neatlyžo fotomėgėja. „Mano Siamo katinas žaidžia su juostom, o ne aš“, - pusiau juokais, pusiau visai rimtai patikino A.Aleksandravičius. Kiek vėliau fotomeno žinovas pabrėžė, kad svarbiausia yra galutinis rezultatas, o ne techniniai klausimai.


Vėliau Foto.DELFI klausinėjo fotografijos meno autoritetų apie įvairias technines taisykles. Į tai A.Aleksandravičius numojo ranka, patikinęs, jog daug svarbiau nesugadinti savo fotografijų su savo taisyklėmis. Fotomėgėjai paaiškino, jog nesilaikant įvairių, atrodytų pagrindinių taisyklių (kadravimo, aukso pjūvio ir pan.), jų darbus kritikuoja aplinkiniai. Įsiterpęs J.Staselis paantrino A.Aleksandravičiui pabrėžęs, jog gero kadro neapskaičiuosi. „Yra puikių kadrų, kurie netelpa į jokias taisykles“, - tarsi kirviu nukirto ponas Algimantas.

Po šilto, net tris valandas užtrukusio susitikimo, fotografijos mėgėjai, pilni įspūdžių nusprendė skirstytis ir sutarė su fotomenininkais susitikti po mėnesio. „Jūs tik kritikuokit, mes – atsinešim!“, - žadėjo fotokonkurso dalyviai.

Kitam susitikimui su DELFI fotokonkurso laureatais Lietuvos fotomenininkai jiems uždavė temas – „Potvynis“ bei „Prospektas/Alėja“. Susitikę kitą kartą DELFI konkurso nugalėtojai Lietuvos fotomenininkams Algimantui Aleksandravičiui, Jonui Staseliui ir Stanislovui Žvirgždui pateiks savo darbus šiomis temomis, o mainais gaus komentarus bei atvirus vertinimus apie savo fotodarbus.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas skarbonke    2010 3 28 13:50      

kame įdomumas ? nelabai įsikertu, mano durna galva bais tradicinis šių laikų požiūris, pragmatiškas toks, nedaugiau.

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą