Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

fotografavimas su akiniais

     

Pranešimas Stanislovas    2009 6 21 10:53      

Sveiki. Ar Jums patogu fotografuoti su akiniai? (tas aisku, kas nesioja akinius). Nes man pvz labai netatogu, labai sudetinga. Mano akiniu stiklai nedideli, ramelis lengvas, tad prisilietus prie akiniu remelio - jis pajuda. Gal fotkinate su lesiais? man nelabai patogu nesioti juos, ir seip ideti ta lesi man uztrunka apie 30 min ir kalna nervu, o kaimynai isklauso monologa, kurio vaikams geriau negirdet.
Kokie galimi problemos sprendymo budai?

P.S vakar Vilniaus Dailes Akad fotografavau modu sou, su akiniais aisku, prasikeikiau....


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas aidas a .    2009 6 21 11:26      

Bjauriausia, kad su akulioriais nesimato (nepatogu iziureti) info per ieskikli. Gerai, kad yra LCD ekranelis virsuje.
O jei jau niekaip negali su akulioriais fotkint, tai reik varyt LOMO stiliumi, neziurint i nieka... Wink


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marius Grigutis    2009 6 21 12:16      

As su akiniais fotkinu bet labai nesiskundziu. Aisku be ju arba su lesiais patogiau, bet kaskaip ipratau ir dabar nejauciu nepatogumo. Turbut tas priklauso dar ir nuo akiniu ir nuo fotiko. Yra toks ieskiklio parametras "viewfinder eyepoint", cia yra atstumas nuo ieskiklio iki akies is kurio dar matosi pilnai visas vaizdas. Paprastai buna ~20mm, bet kuo daugiau tuo bus patogiau naudotis akiniais. Galima dar bandyt nuimti arba pakeisti kitokia ta gumyte aplink ieskikli, kas leistu arciau priglausti fotika neglamzant akiniu Smile

Sito niekad nebandziau, bet dar yra vienas prendimas. Kaip zinia dauguma ieskikliu turi reguliuojamas dioprtijas, ir dar papildomai buna uzsideda tokie lesiukai, vadinasi "eyepiece diopter", su kuriais galima papildomai pareguliuoti ieskiklio dioptrijas. Jei regejimas nera labai prastas, tai to gali pakakti kad butu galima isvis be akiniu apsieit fotografuojant.
http://www.bhphotovideo.com/c/shop/286/Viewfinders_Accessories_Diopters.html


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Milda K.    2009 6 21 14:59      

Fotografuoju su akiniais ir labai didelio vargo nėra. Aišku, kiek erzina, kai akiniai susitepa ar aprasoja, bet iš esmės gyventi galima - and Nikon d40 kažkiek dioptrijos persistūmia, bet šito nepakanka. Ko gero čia patarimas būtų ugdyti kantrybę ir mažiau keiktis Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas paulius si    2009 6 21 15:50      

na su kiek fotoaparatų susidūriau, tai tas ratukas prie "vaizdo ieškotuvo skylės" visada padeda, regėjimas -2, tai pilnai užtenka, kai sužinojau net iš laimės šokt pradėjau, kad be akinių fotografuot galima

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Stanislovas    2009 6 21 22:37      

Aciu, bandysiu. Butu geriausia su lesiais, bet ideti juos tai tikras vargas. ne man tas Smile Pagal statistika, kad ideti 2 lesius (gi turiu 2 ak ) sunaudoju - 3 lesius ir 15-30 min.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Craban    2009 6 22 15:53      

sprendimas nr 1: Pasitreniruot dėtis lęšius.
Treniruotės eiga - atsisėdam ramiai patogioj pozicijoj, sušlapinam pirštą (geriausia dirbtinės ašaros, bet tiks ir lešių skystis. apspjaut irgi gali, organizmas toleruoja savo gamybą Smile ir švelniai liečiam akies obuolį. stengiamės nemirksėti. refleksą nugalėt ne taip paprasta, bet pakartojęs keletą kartų eini veikt kasdienės veiklos su akiniais. Taip per keletą dienų turėtum išugdyt toleranciją prisilietimams. Toliau - dedant lešį pripilk į jį skysčio, lešys prilimpa geriau nes nelieka oro tarpų, ir vokui lengviau, nes šlapias paviršius geriau slysta. Kai prilieti lešį prie akies iš visų jėgų stenkis nesumirksėti staigiai, reikia lėtai lėtai užmerkt akį. Ir pabūt 10 -20s užsimerkus, nors gali jaustis truputį diskomforto. Per tą laiką akis pati nustumia lešį į jam reikalingą vietą. Tiek iš mano patirties.

Sprendimas nr 2:
Jei nereikia super aukštos raiškos nuotraukų. Nustatai vieno, centrinio taško fokusavimą, atitrauki akį nuo ieškiklio, maždaug patogiam atstume, kad nesiliestų akiniai. stebi tik tą vieną tašką, fokusuoji ir pleškini viską į centrą objektyvą suktelėjęs plačiau nei įprasta. Tada namie karpaisi.

tikiuosi padėjau nors kiek.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gid    2009 6 23 8:40      

nefotkink su akiniais Very Happy bent jau pas mane yra toks ratukas kur dioptrijos nusistato ant pacio fotiko Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Voverė    2009 6 25 15:56      

Dažniausiai tenka per ekranėlį žiūrėti, nes akiniai labai trukdo (man asmeniškai) prieiti prie akutės, ir deja dioptriju keitiklio mano muilinėj nerasta. Draugės veidrodiniam yra, tačiau retai su tuo aparatu tenka draugauti Smile Patarimų neturiu. Tiesiog kenti Very Happy

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą