Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

apie ryskalo laikyma

     

Pranešimas    2013 6 12 9:44      

sveiki.ar galima paruosta kodak d76 laikyti plasmasiniuose buteliuose(bambalis)?kaip supratau tai is pakelio negalima atsisverti kiekio kelioms juostoms tai teks gaminti visa-3,8litro.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Jarockis    2013 6 12 18:16      

Kodėl negalima? Jei gerai pamenu jis vienkomponentis. Aš visada atsisveriu ryškalus. Paskutiniu metu naudoju Kodak Xtol'ą, jis gaminamas 5 L kas man žiauriai per daug. Tai aš jį padalinu į 5 dalis ir gaminuosi po litrą. O laikyti plastikinėje taroje labai patogu dėl to, kad galima uždaryti be jokių oro tarpų. Taip prailginamas ryškalo galiojimas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gediminas M.    2013 6 12 18:31      

Kaip tik vakar užsitaisiau D76 ir kaip Mindaugas minėjo, jis yra vienkomponentis, tai labai nesunku - pamatavai pusę pakelio, kitą pusę pasilikai kitam kartui. Geriausia jei butelis būtų nepermatomas, arba laikytum tamsioj vietoj ir kuo pilnesnis butelis (jokių oro tarpų), tuo ilgiau galėsi ryškalą laikyti.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2013 6 12 22:35      

tai nudziuginot tada mane.ACIU!

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2013 6 13 5:58      

nėra visai taip... D76 - 4 pagrindiniai komponentai ( pardavimui pateikiamas mišinys) bei dar kažkiek kažko prideda gamintojas kaip pagalbines medžiagas... taigi, tie komponentai mišinyje pasiskirsto (ar gali pasiskirstyti) netolygiai... teoriškai, nežinai kiek kokio miltelio atsveri ar padalini... didelės pakuotės skirtos skiesti vienu metu... bent taip rekomenduoja gamintojas...
praktiškai ir aš pats kartais skiesdavau dalimis... bet tada reik stebėt veikimą... gali greičiau išsekt kažkuris komponentas, kurio mažiau pakliuvo, arba kažkiek pasikeist ryškalo veikimas dėl pakitusių komponentų proporcijų...

kas dėl laikymo... pagamintą stock tirpalą nenaudojant gali laikyti 6 mėn.(tiek garantuoja gamintojas)(praktiškai jis gali būt laikomas (jei teisingai) gerokai ilgiau) ...naudojant, reiktų tilpt į 2 mėn...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2013 6 13 7:38      

Pritariu Arvydui. Praktiskai, keleta kartu dalinau ir as tuos miltelius, viskas buvo OK, bet teoriskai nepatartina...
Del laikymo - jei sandariai, stock'as man beveik metus laiko isstovi neprarasdamas veikimo. Tiesa, ilgiau laikant jau tenka kiekviena karta pries naudojant pasitikrinti...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Jarockis    2013 6 13 21:42      

Na prieš atsveriant reiktu teisingai sumaišyti visą maišelio turinį. Dariau tai pakankamai daug kartų ir su D76 ir su Xtol ir su Microphen, tiedu dar ir dvikomponenčiai, ir visadsa viskas gaudavosi gerai. Pasigaminu litrui, stengiuosi daugiau 10 kuostų su litru neryškinti ir nelaikyti ilgiau kaip pusmetį. Nors abi tas taisykles esu pažeidęs ir vistiek viskas gaudavosi gerai. Dar vienas dalykas į ką reiktu atsižvelgti tai jei tarkim su litru ryškini didesnį kiekį juostų tai gal nuo kokios trečios - penktos juostos reiktu po truputi pridėti ryškinimo laiko, taip ~10%.

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą