Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Objektyvas kelionėms ( Nikon pilno kadro fotoaparatui )

      Puslapiai: 1   2   3   4  

Pranešimas Ed.B.    2011 3 10 18:28      

Sveiki,

Fotografija man tik hobis.
Norėčiau patarimo renkantis kelionėm tinkama objektyvą Nikon FX (pilno) kadro kamerai.

Turima fototechnika :
šiuo metu D70 ir F5 , jau užsakyta ir laukiu kol atveš D700
objektyvai - NIkon 80-200 f2,8 ED, SIGMA 24-70mm F2.8 DG Macro, Nikon 50mm f/1.4 D, Nikon 85mm f/1.4 D.

Kokybės požiuriu mano turimi objektyvai mane pilnai tenkina.
Problema tame kad jie yra sunkūs ir dėl to kelionėje nėra patogus.
Nenoriu biudžetinio sprendimo.
Domina kokybės ir patogumo kelionėje kompromisas. Kaina nėra svarbiausias kriterijus.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2011 3 11 4:42      

Aha, susipirkom brangiu zaislu, uzsisakem dar brangesniu ir... pasirodo per sunkus ir per dideli... Buna:))... O siaip norite to ko dar nera ir greitu laiku nebus... Renkantis fototechnika ir darant kompromisus visu pirma reikia zinoti prioritetus... Jusu minima "kokybe", fotografijoje visada didele ir sunki, ir brangi... bet garantuoju, jums net ir nerekia tos jusu isivaizduojamos kokybes... parduokit viska, pasiimkit koki Panasonic G2 - mazas, lengvas ir vargo nematysit, ir kokybe jums bus OK... siaip jau ta jusu kokybe priklausys nuo to ka ir kaip PATS fotografuosit...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Craban    2011 3 11 14:39      

pirmiausia tai kelionėms reikėjo imt d7000.
O man geriausiai veikia du maži lengvi fixai (15mm ir 50mm). Kai žinau kad reikės imu 70-300. Iš superzoom'ų vienas lengvesnių ir palyginus nedidelis.
Žinoma kartais užknisa kaitalioti. Bet svoriui ir apimčiai didesnio kompromiso nerasi.

variantas nr.2 imt kokį 18-200 gaidelį ir nesukt galvos. Kokybės komplekte su d700 bus tikrai per akis.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Tomas Černiševas    2011 3 11 14:55      

siulau nebefotografuoti !
Kaip jums mano sprendimas?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Andrius Elsbergas    2011 3 11 15:35      

O galima būtų pamatyti jūsų kūrybos?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2011 3 11 23:03      

Kaip keliautojas siūlau kokį nors aštresnį 17-85 mm diapazone pasiimti ir nesukti galvos. Pritarčiau absoliučiai visiems pasisakiusiems patarėjams, nepaisant fakto, kad išsakyta daug ironijos.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas hideo    2011 3 12 3:51      

cruxman rašo:
Kaip keliautojas siūlau kokį nors aštresnį 17-85 mm diapazone pasiimti ir nesukti galvos.


pilnam kadrui 17-85 skamba siek tiek 'wishfull thinking'


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytautas V    2011 3 12 8:40      

Jei tamstai svoris svarbu, tai tada gal derėtų atsisakykit minties į keliones imti pilno kadro fotoaparatą(pilnaskadrasir mažas svoris sunkiai suderinami daykai). imt d70 ir kokį 24/2.8 ir 50/1.4(toks komplektas svers apie kilogramą) arba tik 28/2.8 o jei nenorit savęs varžyt su fix'ais, galima tada kokį 18-70 kelionėms paimti...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ed.B.    2011 3 14 9:21      

Shutter rašo:
Aha, susipirkom brangiu zaislu, uzsisakem dar brangesniu ir... pasirodo per sunkus ir per dideli... Buna:))... O siaip norite to ko dar nera ir greitu laiku nebus.....

Jeigu gyvenciau is fotografijos spėju kad tokių 'brangių žaislų' gal ir nepirkčiau. Kadangi fotografija tik hobis tai galiu sau tai leisti, maloniai praleisti laiką. Pirkdamas šituos žaislus aš žinojau kad jie sunkūs ir dideli. Daugeliu atvejų tai nėra labai didelė problema, netgi kai kuriom kelionėm tai priimtinas variantas.
Dėl objektuvų paklausiau tikėdamasis atsakymo kas ką naudoją panašiom situacijom.

Shutter rašo:
.... . Renkantis fototechnika ir darant kompromisus visu pirma reikia zinoti prioritetus... Jusu minima "kokybe", fotografijoje visada didele ir sunki, ir brangi... bet garantuoju, jums net ir nerekia tos jusu isivaizduojamos kokybes... parduokit viska, pasiimkit koki Panasonic G2 - mazas, lengvas ir vargo nematysit, ir kokybe jums bus OK... siaip jau ta jusu kokybe priklausys nuo to ka ir kaip PATS fotografuosit...

Kiekvienam atvejui kokybė gali reikšti truputi kitką, kelioninės fotografijos kokybe ir studijinės - smarkiai skiriasi. Juostelinės fotografijos laikais buvau labai patenkintas kelioniniu komplektuku Contax G2 + 28f/2,8 +45f/2,0 +90f/2,8. Atsiradus skaitmeniniams pabandziau Leica D-LUX 3. Nesvarbu kad tai Leica, tai visai kitas pasaulis lyginant su Contax G2.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ed.B.    2011 3 14 9:34      

cruxman rašo:
Kaip keliautojas siūlau kokį nors aštresnį 17-85 mm diapazone pasiimti ir nesukti galvos. Pritarčiau absoliučiai visiems pasisakiusiems patarėjams, nepaisant fakto, kad išsakyta daug ironijos.

Taip ironijos atsakymuose daug. Mintis reikia suprasti maždaug tokia: "kvailelis prisipirko daug brangios įrangos ir dabar nežino ką daryti'.
Paskutinė mano mintis kelioninės komplektacijos pasirinkimo klausimu :
D700 + AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR + ( kazkoks lengvas ne pats prasciausiaus zoom'as iki 200(300) mm, tom kelionėm kai būtinai reikia zoom'o )


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ed.B.    2011 3 14 9:37      

Vytautas V rašo:
Jei tamstai svoris svarbu, tai tada gal derėtų atsisakykit minties į keliones imti pilno kadro fotoaparatą(pilnaskadrasir mažas svoris sunkiai suderinami daykai). imt d70 ir kokį 24/2.8 ir 50/1.4(toks komplektas svers apie kilogramą) arba tik 28/2.8 o jei nenorit savęs varžyt su fix'ais, galima tada kokį 18-70 kelionėms paimti...

Taip pilnakadriam objektyvai nėra lengvi, bet d70 matrica man labai nepatiko, todėl ir užsisakiau pilnakadrį dėl didesnės matricos o ne dėl didesnio taškų skaičiaus.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2011 3 14 11:25      

Jei reikia tikrai kompaktisko skaitmens su gera ir labai kompaktiska optika, tai yra tik vienas varinatas - M9...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2011 3 14 12:31      

ašen, paskutiniu metu, kelionėj apart 20/2.8 ir 50/1.4 nieko daugiau ir neužsidėdavau...vežamos optikos kiekis pastoviai mažėja... dar imdavau 70-300 (be reikalo)...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ed.B.    2011 3 14 13:00      

MP rašo:
Jei reikia tikrai kompaktisko skaitmens su gera ir labai kompaktiska optika, tai yra tik vienas varinatas - M9...

Tikiu kad geras ir turbūt net labai geras. Tik viena 'nereikšminga' smulkmena - kaina. Šitą variantą pasilieku tolimai ateičiai kaip gražią svajonę.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2011 3 14 13:18      

na o jeigu rimtai, tai pritariu Arvydui. As anksciau tampydavausi kelias kameras ir daug optikos, bet pastebejau, kad tiek nereikia... na, priklauso nuo zanro. "street" as praktiskai issiverciu su 35mm fixu. kartais dar isimetu 90mm. jeigu gamta, tada, zinoma, daugiau lankstumo norisi, bet ir cia - 35 (arba 28mm), 50, 90 uztenka. na ir fixai nera tokie jau sunkus (isskyrus tele).

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2   3   4  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą