Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Problem su canon AE-1

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas    2009 4 22 14:35      

Gal yra cia naudojanciu si daikta.Man yra tokia bėda - visainelaiko baterija.Su paskutine neisfotkinau,nei juostos.Kadangi uzraktas elektroninis,tai pabaigti jos negaliu.Idomu ar visu modeliu ta pati beda.Dar uzstringa kartais uzraktas - uzsidaro ir nebeatsidaro,bet gal tai nuo amželio Smile
Kaip yra is tikrųjų?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Rokas Baltušnikas    2009 4 22 15:20      

Batareikos normaliai naudojant, turėtų užtekt apie metus (15000-20000 kadrų), čia greičiausiai kompai kažkur trumpina, Užuolaidos daug neėda, nes ten stovi dar vienas magnetas, paprastas, neelektrinis, elektra pagrinde naudojama paskaičiuot exposure, kad aparatas veiktų ir reguliuot užuolaidų greičius. Reiškia kažkas nuo amžiaus. Geriausia vežt pas Mečkauską, sutvarkys, elektras visas pakeis, kartais ebayui mėtosi AE-1 mikroschemų rinkiniai veikiantys. Bėje, kiek kadrų su juo padaryta?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2009 4 22 15:26      

Aš su juo padariau lygiai 1juosta Smile) O kiek per amzelį jis padarė nežinau.Buvau ką tik pas Mečkauską,tai sakė,kad trumpina kažkur.Tai kaip ir išspręsta problema.Fotiką palikau.Bet šiaip idomu būtų sužinoti kokios šitų aparatukų problemos dažniausiai pasitaikančios.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Rokas Baltušnikas    2009 4 22 16:26      

Dažniausia Canon A ir F serijos liga-Canon čiaudulys, dar angliškai vadinamas Canon cough ar Canon squeak. Šia liga serga dažniausiai ilgai nenaudoti ar 20-25 metų sulaukę aparatai. Ji dažniausia pasitaiko visiems. Tai liga, kai išdžiūna tepalas iš veidrodžio pavaros ir jam lakstant viskas ten cypia. Pas mane su AE-1PROGRAM ta bėda yra, tai būna, dingsta tas garsas, būna-atsiranda. Kartais veidrodis lėčiau grįžta, reiks pas Mečkauską tept. Seniem aparatam amortizatorius keist reikia, nes sukietėja, labai daužosi veidrodis garsiai. Canonas mėgsta patriūkšmaut ir turbūt ne tik mano. Bažnyčioj su juo nekas, nes būna tokie garsai-"terkšt(kyla veidrodis), čakšt(šitas tyliai, kai dirba užraktas), cyyyyypt arba miaaau(grįžta veidrodis)". Tai ženklas, kad tiesiog reikia profilaktikos. Tai ne remontas, o tik profilaktika, tas pats, kas automobilio važiuoklės derinimas, senų granatų keitimas. Su trumpinimu jau kas kita, ten jau remontas bus, nes jau ir ardymo daugiau, o veidrodžiui patept net ebayui rinkinai pardavinėjami su tepalu, instrukcija, švirkštu, bet tą daryt geriau labai patyrusiam, geriausia nešt meistrui, Canonas tai ne Zenitas, plaktuko ir kalto remontui neužteks.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2009 4 22 16:52      

Rokas Baltušnikas rašo:
Dažniausia Canon A ir F serijos liga-Canon čiaudulys, dar angliškai vadinamas Canon cough ar Canon squeak. Šia liga serga dažniausiai ilgai nenaudoti ar 20-25 metų sulaukę aparatai. Ji dažniausia pasitaiko visiems. Tai liga, kai išdžiūna tepalas iš veidrodžio pavaros ir jam lakstant viskas ten cypia. Pas mane su AE-1PROGRAM ta bėda yra, tai būna, dingsta tas garsas, būna-atsiranda. Kartais veidrodis lėčiau grįžta, reiks pas Mečkauską tept. Seniem aparatam amortizatorius keist reikia, nes sukietėja, labai daužosi veidrodis garsiai. Canonas mėgsta patriūkšmaut ir turbūt ne tik mano. Bažnyčioj su juo nekas, nes būna tokie garsai-"terkšt(kyla veidrodis), čakšt(šitas tyliai, kai dirba užraktas), cyyyyypt arba miaaau(grįžta veidrodis)". Tai ženklas, kad tiesiog reikia profilaktikos. Tai ne remontas, o tik profilaktika, tas pats, kas automobilio važiuoklės derinimas, senų granatų keitimas. Su trumpinimu jau kas kita, ten jau remontas bus, nes jau ir ardymo daugiau, o veidrodžiui patept net ebayui rinkinai pardavinėjami su tepalu, instrukcija, švirkštu, bet tą daryt geriau labai patyrusiam, geriausia nešt meistrui, Canonas tai ne Zenitas, plaktuko ir kalto remontui neužteks.


taigi, Canon... is cia atsirado filmai Conanas Barbaras ir Conanas Griovejas. Esu isitikines, kad tai buvo apie Canona...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2009 4 22 18:13      

Turiu aš tokį daiktą, tai labiausiai nervina, kad pastoviai pamirštu ar ten yra juostelė ar nebėra, ir atidarau dureles. Paskui dar "fainas" niuansas - susukant sudrapokina juosteles. Suplyšta, nuplyšta. Iš 10 vnt. 2 ryškinau, ir abi buvo tuščios. Dar fainas dalykas, kad šąlant eksponometras belekaip durniuot pradeda. Tai va toks tas AE-1 Program. Ant šakių ir mėšlan. Smagus tik tuo, kad galima be baterijų apsieiti, nes vistiek eksponometras durnių volioja gi.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Rokas Baltušnikas    2009 4 22 18:34      

Ką tu jam darei, kad durnių volioja? Gal laikas baterijas keist su sena tuščia baterija bandžiau prie -15 dirbt, eksponometras gerai rodė, su skaitmena pasitikrinau, tik kad po taimerio 10s pypsėjimo nebelikdavo energijos elektromagnetam 2s išlaikymą padaryt. Pakeitus bateriją nauja, dirba kaip bitutė ir šaltyje, o juostos būvimą atskirt paprasta, į tą memoholder kuris yra galinėj nugarėlėj, galima kokią nedidelę popieriaus skiautę įkišt, nes ji ir pro apačią turėtų sueit, išėmus juostą išstumt pirštu tą gabaliuką popieriaus ir pasidėt foftodėkle pasiekiamoj vietoj. Aš su tokiom problemom ir be popieriaus skiautės nesusiduriu, paprastai atidarau nugarelę pasikeist juostą, o ne pasigrožėt vidum, jei jau labai reikia patikrint, tiesiog pasukt rewind rankenėlę, jei eina lengvai, juostos nėra, jei jaučiasi kas nors, o galiausiai nebesisuska(nereikia per jėgą traukt), reiškia juosta yra. Man tokių testų nereikia, tiesiog žinau, kas mano aparate, kartais juostos pačioko gabalą įsikišu, kad matyt, ilfordas, kodakas, ar fuji superia ten. Varau juo reportažą, mianą, peizažą, kartais ir sportą, tik variklis su juo lėtai dirba, tik 4fps, ant a-1 5fps išspaudžia, bet ir 4fps užtenka dažniausiai. Optika dirba super, tik dužęs macro 200mm jau netekęs pilno ryškumo, bet nedidinant vistiek užtenka...O kad juostą drasko, tai reikia jam pas Mečkauską pasigydyt, atleidimas sugedo...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2009 4 22 18:42      

Vienžo, ne juostų asas esu. EOS 3 įsigijau ir su L'kėm naudojuos sėkmingai.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Rokas Baltušnikas    2009 4 22 18:59      

Daug pinigų matyt kloji už autofokusines L'kes

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas hideo    2009 4 22 19:08      

nepamenu kaip ten tiksliai su situo canon, bet kai kurie fotikai naudoja batarkes jei palikta ijungta su ijungu eksponometru (ant aperture priority pvz)

olympusai pvz "sueda" labai greit - pora ilgesniu tokiu uzsizioplinimu, ir batarke teks keist


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2009 4 22 19:35      

cruxman rašo:
Turiu aš tokį daiktą, tai labiausiai nervina, kad pastoviai pamirštu ar ten yra juostelė ar nebėra, ir atidarau dureles. Paskui dar "fainas" niuansas - susukant sudrapokina juosteles. Suplyšta, nuplyšta. Iš 10 vnt. 2 ryškinau, ir abi buvo tuščios. Dar fainas dalykas, kad šąlant eksponometras belekaip durniuot pradeda. Tai va toks tas AE-1 Program. Ant šakių ir mėšlan. Smagus tik tuo, kad galima be baterijų apsieiti, nes vistiek eksponometras durnių volioja gi.


O kaip be baterkiu apsieiti?Juk užraktas irgi elektroninis.Bent jau mano AE-1


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Rokas Baltušnikas    2009 4 22 19:40      

Iš patirtie sakau-AE-1Program nebijo būt paliktas įjungtas, metus dirbau su juo net su netinkama baterija, nes pypsėjo testinant jau mažiau nei 3 k per sekundę, o instrukcija rekomenduoja keist batarkę, kai pypsėjimas paspaudus testo mygtuką būna mažiau, nei 3 kartei per sekundę. Pas mane buvo kažkur 1,5 karto per sekundę, viskas tvarkingai dirbo, tik prie -15 ar daugiau užšaldavo ilgi išlaikymai naudojant taimerį. O išjungus taimerį sudirbdavo tik 2 kadrai iš 5, pakeitus bateriją visos bėdos išnyko, baterijos užtenka kokiems 10000 kadrų, šaltesnėm sąlygom gal kiek mažiau.
P.S.-ir ae-1 P elektra, bet ir paprastas ae-1 prie 1/60 turėtų dirbt, ten vistiek naudojamos spyruoklės ir pastovus magnetas, elektromagnetai skirti tik greičių reguliavimui, todėl kombinuojant šiuos du metodus, pasiekiamas labai milžiniškas tikslumas.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Andrius Z    2009 4 23 9:10      

nesiseka ir man su AE-1..pastoviai tuscios juostos gaunasi..

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2009 4 23 12:30      

Tuščia juosta - ne fotiko problema.Blogai užkabini ir tiek.Matosi gi ar sukasi ratukas,kai persuki kadra.
Beja,gal pas ką nors mėtosi koks nors plačiakampis FD objektyvas?Paimčiau už protingus pinigus Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Dangus    2009 4 23 12:39      

o gal kas turi F-1?

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą